google-76517_640

Poradniki

Pozycjonowanie strony firmowej?

9 sty , 2016  

Bardzo wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy zyski z pozycjonowania ich stron firmowych mogą być rzeczywiście tak duże jak obiecują to firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron firmowych. Czy rzeczywiście pozycjonowanie storn internetowych dla firm się opłaca? Czy wysokie pozycje na liście wyników w wyszukiwarkach internetowych mogą przynieść nam w ogóle jakieś realne korzyści?

Różne efekty?

Już na samym początku rozważań na temat pozycjonowania stron firmowych konieczne jest zaznaczenie, że nie sposób przewidzieć realnych zysków związanych z pozycjonowaniem strony – wszystko zależy od tego, jaka jest to strona, czy jest to tylko wizytówka naszej firmy, czy też platforma pozwalająca na internetowy zakup usług i produktów, jak również od samej branży i konkurencji. Jeżeli mamy pozycje potentata na lokalnym rynku to również pozycjonowanie na takim rynku może przynieść nam realne zyski.

Pozycje to także przełożenie na wizerunek marki

Wysoka pozycja w wyszukiwarkach internetowych to budowa przede wszystkim wizerunku marki, która staje się znacznie bardziej rozpoznawalna i zaznacza swoją obecność w świadomości potencjalnych klientów i usługobiorców. Nawet jeżeli w danym momencie poszukują tylko informacji o cenach danych usług to jest szansa, że zapamiętają naszą witrynę bądź ponownie na nią trafią z tej samej wyszukiwarki internetowej!

Bardzo niski koszt dotarcia do klienta w dłuższej perspektywie!

Warto zwrócić uwagę również na to, że pozycjonowanie strony firmowej to stosunkowo niewielki koszt dotarcia do klienta. Może wydawać się, że pozycjonowanie jednego wyrażenia jest drogie, gdyż przeważnie są to przynajmniej kilkuset złotowe koszty w stosunku miesiąca, to jednak w dłuższej perspektywie może się to przekładać na kosz rządu nawet kilku grosze pozyskania każdego nowego klienta! Warto porównać koszty kampanii internetowych, zwłaszcza pozycjonowania strony firmowej do jakiejkolwiek innej formy reklamy – każda inna możliwość pozyskania klienta jest znacznie droższa!

Szansa do wykorzystania dla każdego

Podsumowując pozycjonowanie stron firmowych może przynieść realne zyski dla firmy, jednak wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie to wykonane – nie zaprzepaśćmy tej szansy i nie dajmy konkurencji pola manewru!

W przypadku gdy będziesz zainteresowany usługami pozycjonowania, polecam odwiedzić http://samoseo.pl/


One Response

  1. Pieniacz pisze:

    Bez odpowiedniej reklamy ciężko jest ruszyć swój biznes. Oprócz pozycjonowania warto też uderzyć w AdWordsy, zwłaszcza gdy musimy długo czekać na efekty SEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *