pretty-woman-635245_640

Poradniki

Jak dobierać dodatki do ubioru?

15 gru , 2015  

Każda kobieta wie jak ważny jest w niej życiu odpowiedni wygląd i co ważniejsze każda zna dylemat pojawiający się rankiem, kiedy stojąc przed szafą w głowie kołacze się myśl: „I znowu nie mam się w co ubrać…”. Nawet mając pełną szafę ciuchów kiedyś w końcu lista możliwych kombinacji kończy się i pojawia się problem.
Co wtedy? Czy jedynym wyjściem z sytuacji jest wtedy dość kosztowna wymiana zawartości szafy?
Nie… Wystarczy odświeżenie dodatków i nagle okazuje się że nasze trochę już opatrzone nam kreację mogą zyskać zupełnie nowe oblicze.
Nowy pasek, torebka naprawdę mogą zdziałać cuda, pod warunkiem oczywiście, że będą odpowiednio dobrane do stroju. Co wbrew pozorom nie jest wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać. Generalnie nowoczesna moda daje szerokie pole wyobraźni, nie trzyma się już tak sztywno kanonów kolorystycznych i stylowych, dopuszcza łączenie tkanin i kolorów, które nasze babki.. ba nawet matki nigdy nie odważyłyby się ubrać. Torebki nie muszą już być tego samego koloru i stylu co buty jak to uznawano jeszcze kilka lat temu. Dziś mogą one być zarówno w kolorze podobnym do stroju jak i w zupełnie mu przeciwnym jako załamanie kolorystyki, w którą dominuje sam strój (np. przełamanie zieloną lub czerwoną torebką czarnego stroju). Ważne jedynie by jakimś jednym elementem torebka nawiązywała do całości stroju, ale to do nas należy wybór czy będzie to kolor czy może fason, tekstura lub styl. Istotna jest też okazja bądź sytuacja, w jakiej będziemy uczestniczyć: na przyjęcie wybierzemy torebkę elegancką, zaskakującą swoją formą i ozdobami (np. królującą od kilku sezonów kopertówkę, która jest bardzo mała, ale za to niezwykle urocza), na zakupy – pojemną, poręczną, a na wycieczkę – sportową i wygodną. W tym aspekcie nic się nie zmieniło. Dobrym pomysłem jest też dobieranie dodatków do sylwetki. Sporych rozmiarów torby pogrubiają osoby tęgie, zaś przytłaczają kobiety drobnej budowy.

Z kolei kobiety z dużym biustem nie powinny nosić kopertówek pod pachą – najkorzystniej będzie się prezentować duża torba noszona na wysokości bioder. Panie o obfitych biodrach i udach powinny raczej zrezygnować z toreb noszonych ukośnie na biodrach, bo jeszcze bardziej poszerzają, a niewielkie torebki nie są dobre dla osób wysokich lub z lekką nadwagą, gdyż sylwetka wydaje się przy nich wyjątkowo nieproporcjonalna.
Obok torebki drugim najważniejszym dodatkiem każdej kobiety jest pasek. Dobrze dobrany pozwala odmienić strój i nadać kobiecie zupełnie nowego wyglądu. na przykład kolorowy pasek nadaje strojowi nowatorski wygląd, nawet jeśli strój ten będzie składał się ze zwykłych dżinsów i koszulki. Luźna koszula lub bluzka w połączeniu z szerokim paskiem na biodrach dodatkowo pozwala figurze nabrać odpowiednich proporcji i ukryć np. nieco wystający brzuszek. Zakładając z kolei na talię niezbyt szeroki pasek do sukienki lub spódnicy, podkreśla się ją, nadając sylwetce lekkości.

Przy doborze pasków króluje jedna generalna zasada, nie może on zbytnio opinać ciała, bo wtedy popsuje to zupełnie cały efekt.
Tak więc nie bójmy się dodatków, bo mogą one okazać się świetnym sposobem na odświeżenie naszych ulubionych ciuchów i stworzenie przy ich pomocy zupełnie nowych stylizacji.


One Response

  1. Joasia pisze:

    Fajny artykuł, dobra robota :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *