pędzle do makijażu

Makijaż

Idealny makijaż na co dzień

25 kwi , 2016  

Atrakcyjny wygląd to marzenie każdej kobiety. Kiedy czujemy się dobrze w swojej skórze jesteśmy radośniejsze i bardziej pewne siebie. Warto więc wiedzieć co można zrobić, by każdego dnia prezentować się doskonale. Tym bardziej, że wcale nie musi być to niczym trudnym. Podstawą powinien być odpowiedni makijaż, z którego nie warto rezygnować na co dzień. Nie da się bowiem ukryć, że odpowiedni, codzienny make-up to najprostszy sposób na to by czuć się i wyglądać doskonale. Warto więc to wykorzystać.

Makijaż nie tylko od święta

Bardzo wiele pań uważa, że makijaż to coś, co warto wykonać tylko na wielkie wyjście lub wyjątkową okazję. Tymczasem to nie do końca prawda. Codzienne malowanie się może bowiem sprawić, że każdego dnia będziemy czuły się doskonale. Warto więc poznać podstawy delikatnego, dziennego makijażu.

Idealna cera o podstawa

Jeśli chcemy wyglądać pięknie i atrakcyjnie każdego dnia powinnyśmy zacząć od zadbania o wygląd swojej cery. Gdy jest świetlista i gładka nie potrzeba wielu dodatkowych trików makijażowych. Właśnie dlatego warto każdego dnia tuszować niedoskonałości takie jak krostki, żyłki, sińce czy przebarwienia. W tym celu warto wykorzystać dobry, kryjący korektor, który nakładamy na zmiany cieniutką warstwą a następnie wklepujemy w skórę.
Następnie warto ujednolicić kolor skóry odpowiednim podkładem. W przypadku makijażu dziennego, a o takim obecnie mówimy nie powinien być on zbyt ciężki i mocno kryjący, ponieważ twarz będzie wyglądała wtedy bardzo nienaturalnie. Dużo lepszym wyborem będą lekkie fluidy nawilżające lub podkłady o konsystencji musu. Warto wybierać takie, których kolor jest identyczny jak naszej skóry. Tylko wtedy makijaż spełni swoją rolę a jednocześnie pozostanie praktycznie niewidoczny i naturalny. Całość warto podkreślić bronzerem, który sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać zdrowo oraz pomoże zaakcentować rysy twarzy.

Oczy i usta idealnie podkreślone

W przypadku makijażu na co dzień musimy wybrać czy zależy nam na mocniejszym podkreśleniu ust, czy też oczu. Nie da się bowiem ukryć, że w ciągu dnia unikać trzeba przesady. Jeśli decydujemy się na podkreślenie oczu warto nałożyć jasny cień w wewnętrznym kąciku oraz ciemniejszy na zewnątrz po czym połączyć je ze sobą przez delikatne blendowanie. Do tego dodajmy kreskę w ciemnym kolorze oraz starannie wytuszujmy rzęsy i podkreślmy brwi. Przy tak mocnym makijażu oczu na ustach wystarczy błyszczyk.

Jeśli akcentujemy usta szminką w wyrazistym kolorze warto ograniczyć się jedynie do wytuszowania rzęs i delikatnej kreski na powiekach. Wargi zaś warto pomalować dwukrotnie usuwając nadmiar kosmetyku za pierwszym razem. Dzięki temu znacznie dłużej utrzyma się on na naszych ustach zapewniając im perfekcyjny wygląd.

Podsumowując, wykonanie naturalnego, dziennego makijażu nie jest trudne. Co więcej, nie zajmie nam więcej niż kilka minut. Warto więc zadbać o siebie i każdego dnia prezentować się perfekcyjnie. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę coraz większa ilość pań. Warto dołączyć do tego grona.


One Response

  1. Moniczka pisze:

    O niektórych trikach nie wiedziałam, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *