business-962315_640

Finanse

Dlaczego warto zatrudnić biuro rachunkowe?

31 sie , 2016  

Zakładając firmę trzeba się zastanowić również nad tym, czy księgowość będziemy sobie prowadzić sami, czy też zatrudnimy do tego wykwalifikowaną księgową. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z usług biura rachunkowego. Współpracę taką warto rozpocząć nawet jeszcze przed założeniem firmy.
Biuro rachunkowe już na tym etapie współpracy może pomóc wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty w tym przede wszystkim wybrać najbardziej wskazaną w naszej sytuację formę rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Podobnie jest zresztą ze sposobem prowadzenia rachunkowości – takie rzeczy po prostu dobrze jest skonsultować z kimś dobrze zorientowanym w temacie, nawet jeszcze zanim dokonamy wpisu naszej działalności do CEIDG. Tak naprawdę dobre biuro rachunkowe może nam podpowiedzieć wiele rozwiązań, które warto mieć na uwadze jeszcze przed rozpoczęciem planowanej działalności.

Jakie obowiązki przejmie na siebie biuro rachunkowe?

Warunki współpracy trzeba oczywiście dokładnie omówić z firmą, która będzie prowadziła dla nas księgowość. Zazwyczaj wygląda to tak, że udzielamy księgowemu wszystkich niezbędnych pełnomocnictw, dzięki czemu przedstawiciel biura, będzie mógł załatwiać za nas wszystkie urzędowe sprawy, przede wszystkim będzie mógł reprezentować nas przed Urzędem Skarbowym i ZUS. Dzięki temu sami nie będziemy musieli odwiedzać tych instytucji w celu składania wymaganych dokumentów i deklaracji. Jeśli zamierzamy zatrudniać pracowników, to biuro rachunkowe może również przejąć od nas obowiązki kadrowe, przede wszystkim obliczanie składek na ubezpieczenia społeczne.

Do obowiązków biura rachunkowego przede wszystkim będzie oczywiście należało prowadzenie za nas ksiąg rachunkowych. To księgowy będzie prowadził np. księgę przychodów i rozchodów oraz ewidencję i rejestr VAT. Dla przedsiębiorcy taka pomoc oznacza przede wszystkim ogromną oszczędność czasu. Nie tylko zwalnia nas z wielu żmudnych obowiązków, ale przede wszystkim uwalnia nas również od konieczności śledzenie zmian w obowiązujących nas regulacji prawnych, co osobom, które decydują się samodzielnie dbać o księgowość w swoje firmie zabiera stanowczo zbyt wiele czasu.

Zobacz także: Biuro rachunkowe w Szczecinie z którego korzystam i polecam!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *