naklejkinasciane

Ciekawostki

Sztuka dekorowania dawniej i dziś

8 paź , 2016  

Sztuka dekorowania przeszła liczne metamorfozy, zaczynając od pradawnych malowideł w jaskiniach, a kończąc na współczesnych trendach, których powstanie było możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii.

Dawniej malowanie – chociażby detali – było bardzo żmudne. Dziś przykładamy szablony malarskie i wypełniamy farbą wycięte wzory. Prawda, że proste? Wystarczy odrobina wprawy i nawet bez nadmiernego wysiłku unikniemy niepożądanych zacieków. Po odklejeniu szablonu malarskiego na ścianie pozostanie przepięknie wymalowany, atrakcyjny motyw dekoracyjny.

Jego ostateczny wygląd zależy przede wszystkim od naszej wyobraźni i artystycznego wyrobienia. Nie ulega wątpliwości, że każdy z szablonów malarskich po ukończeniu będzie odzwierciedlał indywidualne upodobania wykonawcy.

Czy do wykonywania naklejek na ścianę i szablonów malarskich trzeba mieć artystyczne uzdolnienia? Absolutnie nie zachodzi taka konieczność. Przeciwnie. Wycinanie wzorów z samoprzylepnej folii jest tak proste, że wydobycie z niej nieskomplikowanych elementów można powierzyć nawet dzieciom. Pamiętajmy, że właśnie dzieci mają niejednokrotnie bardziej zręczne dłonie od dorosłych.

Niewychowawcze wręcz byłoby całkowite odsunięcie ich od takiego ważnego wydarzenia rodzinnego, jakim z pewnością stanie się wspólne dekorowanie pomieszczenia. Nie odbierajmy więc dzieciom niekwestionowanej radości, płynącej z wycinania, ponieważ one po prostu uwielbiają wszelkiego rodzaju wycinanki.

Z dużą dozą optymizmu należy stwierdzić, że przy tak prostym przedsięwzięciu każdy znajdzie dla siebie jakiś element do wykrojenia. Co więcej, to zajęcie nie jest bynajmniej żmudne. Przeciwnie. Może nie stanie się zabawą sensu stricte, jednak z pewnością przyczyni się do budowania wspaniałych relacji na gruncie rodzinnym. Radość z kolektywnie wykonanej pracy może być bardzo duża.

Zarówno szablony malarskie, jak i naklejki na ścianę są idealnym sposobem na przeniesienie perfekcyjnie wykonanych wzorów nie tylko na ścianę, ale także na inne, mniejsze lub większe, gładkie powierzchnie.

Tego typu ozdoby spełniają niejako podwójną funkcję. Z jednej strony są kunsztownym elementem dekoracyjnym, z drugiej natomiast odrywają niebagatelną rolę w budowaniu nastroju. Dzięki nim pomieszczenie (lub udekorowany przedmiot) ulega personifikacji, ponieważ ożywa i nabiera cech świadczących o jego witalności. Każdy wzór jest ponadczasowy, sugestywny, pełnowymiarowy i niezwykle plastyczny. To zdecydowanie podnosi jego walory w oczach użytkowników.

Zobacz więcej na: http://www.przyklejka.pro/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *